Сервіс

Ремонт ноутбуків, планшетів, телефонів в м.Хмельницький т. (098) 098-38-37

Данная статья призвана помочь в разборке и ремонте неразборного вентилятора в домашних условиях на примере системы охлаждения нетбука LenovoS110.

Все частіше виробники ноутбуків встановлюють у свої продукти системи охолодження з нерозбірними вентиляторами. У них є тільки одна позитивна якість порівняно з розбірними вентиляторами - низька вартість виробництва через простоту виробництва. Мабуть, є ще одне, Ви більше не зможете змащувати ці вентилятори або якось ремонтувати, будете змушені купувати новий.

Більшість поломок вентилятора пов'язано з нестачею мастила в підшипнику. В результаті цього він починає пищати, гудіти і гуркотіти. Більше того, в результаті підвищеного тертя в підшипнику вентилятор знижує обороти, підшипник гріється і значно швидше зношується. На стадії крайнього зносу вентилятор зупиняється і після цього виходить з ладу обмотка ротора або схема управління.

Не допускайте тривалої роботи з несправним кулером. 

 

Отже, приступимо до розбирання. Для початку дістаємо систему охолодження з ноутбука:

Система охлаждения нетбука Lenovo S110

 

Від'єднуємо вентилятор від системи охолодження:

Разборка системы охлаждения нетбука Lenovo S110

 

Беремо підходяще свердло, в моєму випадку 2,7 мм., Дриль:

2

 

Свердлимо по центру алюмінієву заглушку:

Система охлаждения нетбука Lenovo S110 место сверления

 

Свердлимо до такої межі, щоб став доступний шпиндель і стопорна поліпропіленова шайба. Потім беремо голку і виколупуємо стопорну шайбу по колу. Не бійтеся пошкодити її. Надалі можна обійтися без шайби:

1

 

Система охлаждения нетбука Lenovo S110 разрушение стопорного кольца

 

Після руйнування стопорної шайби крильчатка з ротором легким рухом знімається з основи. Як бачимо, мастилом тут навіть не пахне:

Статор вентилятора системы охлаждения нетбука Lenovo S110

 

Наш підшипник ковзання вже не зовсім у формі ... Замість круглого отвір вже овальний. Але поки нічого страшного, ще послужить:

Статор вентилятора системы охлаждения нетбука Lenovo S110 на просвет

 

Змащуємо. Не шкодуємо мастила. Багато років я і мої колеги використовуємо звичайний аптечний вазелін. Можете взяти інше мастило, тільки дивіться, щоб воно не розчиняло пластмасу:

Смазывание вентилятора системы охлаждения нетбука Lenovo S110

 

Збираємо в зворотній послідовності. Стопорну шайбу не ставте, якщо не знайдете. Орієнтуйтеся по конкретній ситуації, якщо у Вас інший ноутбук. Не забувайте замінити термопасту. Навіть якщо стоїть термопрокладка, її теж можна освіжити термопастою.

Смазка термопрокладки термопастой

 

Вигляд в зібраному вигляді:

Куллер системы охлаждения нетбука Lenovo S110

 

Після такого ремонту буде служити відмінно і довго. Навіть якщо доведеться ще раз розібрати і обслужити, що Вас тепер зможе зупинити? Удачі всім!


: г.Хмельницкий ул.Соборная, 6, Компьютерный сервисный центр "Дріт"
: (098) 0983837
Captcha
  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Авторські права 2020 © Сервісний центр. Ремонт ноутбуків, планшетів у м.Хмельницький.. Усі права захищені.