Сервіс

Ремонт ноутбуків, планшетів, телефонів в м.Хмельницький т. (098) 098-38-37

Перш, ніж говорити про чищення системи охолодження ноутбука, давайте розберемося, що таке і навіщо система охолодження. І для чого її чистити.

Всі наші електронні помічники - планшети, комп'ютери, телефони - побудовані на напівпровідниках . Сучасні напівпровідники , в свою чергу , реалізовані на основі очищених кремнієвих пластин.

 

чіп , кремнієвий кристал , процесор , мікросхема

Саме властивості кремнієвої пластини , технологія виробництва визначають безліч фізичних параметрів наших пристроїв , наприклад , тактова частота , робоча температура і т.ін.

У процесі роботи напівпровідникові прилади виділяють тепло. Якщо тепло не відводити від кристала , він буде розігріватися все більше і його температура може досягти критичної позначки. Для ноутбука критична температура процесора зазвичай дорівнює 90 ⁰ С, для персонального комп'ютера 105 ⁰ С.

Звичайно , в процесорі присутній захист від перегріву , яка зупиняє його при досягненні критичної температури. Але тривала робота при докритичних температурах , вище 60 ⁰ С, різко знижує термін служби мікросхеми і пристрою в цілому. Більше половини поломок ноутбука пов'язані не з перегрівом , а з тривалою роботою при підвищених температурах.

Для відводу тепла на більшості ноутбуках , а також на деяких ПК використовується таке технічне рішення:

Система охолодження , кулер , теплова трубка , радіатор , вентилятор

Теплова трубка ˃ Радіатор ˃ Вентилятор .

Теплова трубка ( трубка теплопереносу ) являє собою порожню трубку , з якої відкачано повітря , але всередині знаходиться невелика кількість легко випаровується рідини. Специфічною особливістю теплової трубки є дуже висока теплопровідність. Повертаючись до теми перегріву , необхідно відзначити , що теплова трубка під впливом високої температури може втратити вакуум і вийти з ладу.

При високій температурі електричний вентилятор працює на максимумі можливостей , що також різко скорочує термін його служби .

Ось ми і розібралися , чому спека в ноутбуці - це погано.

Крім природних поломок системи охолодження , є ще й засмічення . Справа в тому , що Радіатор має ребристу структуру , яка легко пропускає пил , але затримує ворсинки. А велика кількість ворсинок створює на радіаторі ватяну пробку , геть стримуючи потік повітря.

Систему охолодження слід чистити не рідше одного разу на рік. А щоб зробити все правильно - довірте ноутбук фахівцям .

Ну і останнє. Між тепловідводної майданчиком і кристалом , що вимагає охолодження потрібно термопаста для пониження теплового опору.

термопаста cooler master

На термопасті краще не економити , тому що погана термопаста може підняти температуру на кілька градусів.


: г.Хмельницкий ул.Соборная, 6, Компьютерный сервисный центр "Дріт"
: (098) 0983837
Captcha
  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Авторські права 2020 © Сервісний центр. Ремонт ноутбуків, планшетів у м.Хмельницький.. Усі права захищені.